Activ Pet - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Activ Pet – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Activ Pet jest marką karm dla psów produkowaną dla Jeronimo Martins Polska SA na zlecenie Partner In Pet Food Polska SA w Unii Europejskiej. Reklamowana jest jako pełnoporcjowy pokarm o dużej smakowitości, wspomagający prawidłowy rozwój i zdrowy wygląd psów.

W ofercie marki Activ Pet znajdują się zarówno karmy suche, jak i mokre sprzedawane w postaci puszek, tacek, saszetek i kiełbas. Linia mokrych karm Activ Pet (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 3 karmy dla psów:

  • Activ Pet z Kurczakiem w Galaretce
  • Activ Pet z Wołowiną w Galaretce
  • Activ Pet z Kurczakiem i Jagnięciną w Sosie

Jako reprezentant marki Activ Pet wybrana została karma Activ Pet z Kurczakiem w Galaretce.

Activ Pet z Kurczakiem w Galaretce

Activ Pet z Kurczakiem w Galaretce – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
40.00%
Białko
fat
27.50%
Tłuszcz
carbs
17.50%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 45% (w tym 4% kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, cukry

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A: 1100 j.m., witamina D3: 150 j.m., witamina E: 10 mg, miedź (jako siarczan miedzi, pentahydrat): 1,4 mg, cynk (jako siarczan cynku, monohydrat): 10 mg, mangan (jako tlenek manganowy): 2 mg, guma kasja: 1590 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane8%5.5%0.4%
W suchej masie40.00%27.50%17.50%2.00%
Stosunek kalorii32.18%53.74%14.08%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 4% kurczaka. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 96%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są produkty pochodzenia roślinnego. Producent nie podaje, co wchodzi w ich skład, więc może to być wszystko, co pochodzi z roślin – od owoców i warzyw przez białka roślinne, zawyżające poziom protein w karmie, po siano. Ponieważ surowiec nie został sprecyzowany, nie wiemy, jakie wartości odżywcze posiada.

Na trzeciej pozycji są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Czwartym składnikiem są bliżej nieokreślone cukry.

Wśród dodatków znajduje się również guma kasja, otrzymywana z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia (znanej również jako Cassia obtusifolia oraz Cassia tora). Używana jest jako substancja żelująca głównie przy produkcji karm dla zwierząt, ale została również dopuszczona do stosowania w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Activ Pet – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Activ Pet z Kurczakiem w Galaretce marka Activ Pet wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 40%, tłuszczu – 28%, a węglowodanów – 18%, co daje przeciętną zawartość białka i węglowodanów oraz zawartość tłuszczu powyżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 69%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm Activ Pet, reprezentowana przez karmę Activ Pet z Kurczakiem w Galaretce, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.