Canagan - karma dla psów
5 GwiazdekKarma sucha

Canagan – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdka
Canagan jest marką bezzbożowych karm dla zwierząt, reklamowanych jako biologicznie odpowiednie, bogate w białko zwierzęce, natomiast ubogie w węglowodany. Przez termin „biologicznie odpowiedni” producent rozumie dietę o dużej zawartości mięsa i składzie odzwierciedlającym pokarm, jaki zwierzęta spożywałyby w naturalnym środowisku.

Aktualnie w ofercie marki Canagan znajduje się 7 bezzbożowych, biologicznie odpowiednich suchych karm dla psów:

  • Canagan Free-Run Chicken For Dogs
  • Canagan Free-Run Chicken For Small Breed Dog
  • Canagan Free-Run Chicken For Large Breed Dog
  • Canagan Free-Run Chicken For Light/Senior Dog
  • Canagan Country Game For Dogs
  • Canagan Country Game For Small Breed Dog
  • Canagan Scottish Salmon For Dogs

Jako reprezentant marki Canagan wybrana została karma Canagan Free-Run Chicken For Dogs.

Canagan Free-Run Chicken For Dogs

Canagan Free-Run Chicken For Dogs – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
36.07%
Białko
fat
18.58%
Tłuszcz
carbs
35.52%
Węglowodany

Skład

Świeże mięso kurczaka bez kości (26%), suszony kurczak (25%), bataty, groch, ziemniak, białka ziemniaczane, lucerna, tłuszcz z kurczaka (3.1%), suszone jajko (3.1%), wywar z kurczaka (1.6%), olej z pstrąga (1.2%), minerały, witaminy, glukozamina (1000 mg/kg), MSM (1000 mg/kg), jabłko, marchewka, szpinak, psyllium, wodorosty, fruktooligosacharydy, chondroityna (700 mg/kg), nagietek, mięta, rumianek, żurawina, anyż, kozieradka

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane33%17%3.5%
W suchej masie36.07%18.58%35.52%3.83%
Stosunek kalorii30.90%38.66%30.43%
Pierwszym składnikiem jest świeże mięso kurczaka – dobre źródło białka, tłuszczy i minerałów. Należy jednak pamiętać, że surowe mięso kurczaka w około 65% składa się z wody. W procesie produkcji ta woda zostaje usunięta, czemu towarzyszy znaczny spadek masy surowca. Tak więc po uwzględnieniu obróbki, składnik ten zajmowałby prawdopodobnie dalszą pozycję na liście.

Drugim składnikiem jest suszony kurczak – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia kurczaka. Surowiec ten może zawierać mięso, podroby, skórę oraz kości. Nie może zawierać piór, głów, stóp i jelit.

Na trzeciej pozycji są bataty (słodkie ziemniaki) – bogate źródło skrobi, włókna i przeciwutleniaczy. Posiadają niski indeks glikemiczny, dzięki czemu nie powodują gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi. Są one często stosowane jako składnik karm bezzbożowych.

Czwartym składnikiem jest groch, stanowiący źródło węglowodanów, włókna, potasu i witamin A, K, B6 oraz kwasu foliowego. Zawiera również dość dużo białka, co należy uwzględnić podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Na piątym miejscu jest ziemniak – po ugotowaniu stanowi bogate źródło skrobi oraz włókna. Jest on często stosowany jako składnik karm bezzbożowych.

Szóste są białka ziemniaczane – zawierająca ok. 80% protein pozostałość po wyodrębnieniu z ziemniaków skrobi. Białko to charakteryzuje się jednak niższą wartością biologiczną od protein pochodzenia zwierzęcego. Surowiec ten może znacznie zawyżać poziom białka w karmie, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa.

Następna jest lucerna – roślina z rodziny bobowatych, bogata w wapń, witaminy, błonnik oraz karoten. Zawiera dość dużo białka (14%-22%), ale nie jest zalecana jako jego główne źródło w pokarmie. Lucerna zawiera również saponiny, które mają działanie antyodżywcze oraz fitoestrogeny, które w większych dawkach mogą wpływać na równowagę hormonalną zwierzęcia.

Ósmym składnikiem jest tłuszcz z kurczaka, otrzymywany z kurczaka w wyniku jego przetworzenia (tzw. renderingu). Jest to dobre źródło energii oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak kw. linolowy czy inne kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Dziewiąte na liście jest suszone jajko – zawierając wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, jest ono idealnym źródłem białka. Jest również bogate w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy D, E oraz cholinę.

Dziesiąty jest wywar z kurczaka, który zwiększa smakowitość karmy.

Olej z pstrąga jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, m.in. EPA oraz DHA, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Na liście składników widnieją minerały, ale nie sprecyzowano jakie oraz w jakiej postaci. Można więc przypuszczać, że nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Glukozamina wzmacnia stawy, hamuje degenerację oraz wspomaga odbudowę zdrowej chrząstki stawowej, stymuluje syntezę kolagenu.

MSM (metylosulfonylometan) to organiczny związek zawierający siarkę. Wspomaga odbudowę chrząstki stawowej, hamuje degenerację kolagenu, ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Pomaga również utrzymać zdrową sierść i skórę.

Fruktooligosacharydy (FOS) – naturalny prebiotyk wspomagający rozwój „dobrych bakterii” w przewodzie pokarmowym. Ta korzystna flora bakteryjna pomaga zwiększyć strawność składników pokarmowych oraz hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym.

Chondroityna poprawia sprawność i wytrzymałość stawów, a w połączeniu z glukozaminą zwiększa odporność stawów i kości na mikrouszkodzenia oraz działa przeciwbólowo.

Canagan – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Canagan Free-Run Chicken For Dogs marka Canagan wygląda na suchą karmę dla psów o ponadprzeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 36%, tłuszczu – 19%, a węglowodanów – 36%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka, przeciętną zawartość tłuszczu oraz mniejszą od przeciętnej zawartość węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 52%.

Karma nie zawiera zbóż.

Pierwszymi dwoma składnikami na liście są świeże mięso kurczaka oraz suszony kurczak i stanowią one główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Pomimo kilku składników zawyżających poziom białka, wygląda na to, że zawartość mięsa w ocenianej karmie jest dość duża.

Podsumowując, marka Canagan, reprezentowana przez karmę Canagan Free-Run Chicken For Dogs, otrzymuje 5 gwiazdek. Polecamy!

Aktualne ceny karm Canagan