Grau - karma dla psów
4 GwiazdkiKarma mokra

Grau – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdka
Grau jest marką karm i przysmaków dla zwierząt należącą do grau_GmbH z siedzibą w Niemczech. Karmy te reklamowane są jako smakowity pokarm bez dodatku chemicznych środków konserwujących, antyoksydantów, sztucznych barwników i substancji poprawiających smak.

Grau_oferuje karmy suche oraz mokre sprzedawane w postaci puszek i tacek. Linia Grau_Basic Dog Care (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 6 mokrych karm dla psów:

  • Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Wołowina z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Wołowina z Drobiem
  • Grau Indyk z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Jagnięcina z Ryżem Pełnoziarnistym
  • Grau Dziczyzna, Warzywa, Makaron

Jako reprezentant linii Grau_Basic Dog Care wybrana została karma Grau_Drób z Ryżem Pełnoziarnistym.

Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym

Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
47.83%
Białko
fat
26.96%
Tłuszcz
carbs
15.65%
Węglowodany

Skład

Mięso i wnętrzności (drób min. 70%), zboża (ryż pełnoziarnisty min. 4%), rosół mięsny, węglan wapnia

DODATKI (na 1 kg karmy): wit. A 2.000 j.m., wit. D3 200 j.m., wit. E 25 mg, cynk jako siarczan cynku (monohydrat) 0,8 mg, mangan jako siarczan manganu(II) (monohydrat) 0,3 mg, jodek potasu 0,1 mg, guma kasja 1.200 mg

Szacowane wartości odżywcze

Białko Tłuszcz Węglowodany Włókno
Gwarantowane 11% 6.2% 0.2%
W suchej masie 47.83% 26.96% 15.65% 0.87%
Stosunek kalorii 37.09% 50.77% 12.14%
Pierwszym składnikiem są mięso i wnętrzności drobiowe – dobre źródło białka, tłuszczy i minerałów. Jednak ze względu na brak precyzji w nazewnictwie surowca, nie wiemy, którego gatunku drobiu oraz jakiego rodzaju wnętrzności użyto, co utrudnia ocenę jego wartości odżywczych.

Drugim składnikiem są zboża, a dokładniej ryż, który po ugotowaniu stanowi łatwostrawne źródło węglowodanów. Poza nimi nie posiada zbyt dużych wartości odżywczych

Na trzeciej pozycji jest rosół mięsny – składnik ten posiada niewielkie wartości odżywcze, ale z uwagi na jego smakowitość oraz dużą zawartość wody jest częstym dodatkiem w mokrych karmach dla zwierząt.

Na liście znajdują się również minerały, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Guma kasja otrzymywana jest z rośliny strączkowej o nazwie Senna obtusifolia (znanej również jako Cassia obtusifolia oraz Cassia tora). Używana jest jako substancja żelująca głównie przy produkcji karm dla zwierząt, ale została również dopuszczona do stosowania w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi.

Grau_Basic Dog Care – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym linia Grau Basic Dog Care wygląda na mokrą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 48%, tłuszczu – 27%, a węglowodanów – 16%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka, przeciętną zawartość tłuszczu oraz zawartość węglowodanów poniżej przeciętnej.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 56%.

Karma jest mieszanką mięsa oraz wnętrzności drobiowych, które nie zostały dokładniej określone, z niewielką ilością ryżu.

Podsumowując, linia mokrych karm Grau Basic Dog Care, reprezentowana przez karmę Grau Drób z Ryżem Pełnoziarnistym, otrzymuje 4 gwiazdki. Polecamy!