Lester - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Lester Pasztet Premium – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Lester jest marką karm dla psów produkowaną dla Nutri Care Polska Sp. z.o.o. w Polsce. Reklamowana jest jako pełnowartościowy pokarm bez dodatku barwników i środków konserwujących.

W ofercie marki Lester znajdują się karmy mokre sprzedawane w postaci puszek i batonów. Linia mokrych karm Lester Pasztet Premium (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 2 karmy dla psów:

  • Lester Pasztet Premium z Wołowiną
  • Lester Pasztet Premium z Jagnięciną

Jako reprezentant marki Lester wybrana została karma Lester Pasztet Premium z Wołowiną.

Lester Pasztet Premium z Wołowiną

Lester Pasztet Premium z Wołowiną – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
40.91%
Białko
fat
31.82%
Tłuszcz
carbs
15.91%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 65% (w tym 10% wołowiny), substancje mineralne, oleje i tłuszcze (olej lniany 0,2%)

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina D3 (chloekalcyferol)-450 IU, witamina E (octan di-alfa-tokoferylu)-40 mg, E6/Cynk (tlenek cynku)-30mg, E4/Miedź (siarczan miedzi pięciowodny)-3 mg, E5/Mangan (tlenek manganu)-2 mg, 3b203/Jod (granulowany jodan wapnia)-0,3 mg

Szacowane wartości odżywcze

BiałkoTłuszczWęglowodanyWłókno
Gwarantowane9%7%0.8%
W suchej masie40.91%31.82%15.91%3.64%
Stosunek kalorii30.51%57.63%11.86%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 10% wołowiny. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 90%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Na trzeciej pozycji są oleje i tłuszcze – źródło energii i kwasów tłuszczowych. Surowiec nie został sprecyzowany, w związku z czym nie wiemy, z jakich gatunków roślin i zwierząt został pozyskany, co uniemożliwia nam ocenę jego wartości odżywczych. Wiadomo jedynie, iż w jego skład wchodzi 0,2% oleju lnianego, który jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Lester – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Lester Pasztet Premium z Wołowiną marka Lester wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 41%, tłuszczu – 32%, a węglowodanów – 16%, co daje przeciętną zawartość białka, ponadprzeciętną zawartość tłuszczu oraz niższą od przeciętnej zawartość węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 78%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm Lester, reprezentowana przez karmę Lester Pasztet Premium z Wołowiną, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.