Rafi Classic - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Rafi Classic – mokra karma dla psów (puszka)

Rafi jest marką karm dla psów i kotów produkowaną przez Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci” w Polanowie. Reklamowana jest jako pełnoporcjowy pokarm wytwarzany tylko z wyselekcjonowanych surowców, o recepturze opracowanej na podstawie nowoczesnych norm i zaleceń żywieniowych.

Rafi oferuje karmy suche oraz mokre, sprzedawane w postaci puszek i batonów. Linia Rafi Classic (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 5 mokrych karm dla psów:

  • Rafi Classic z Drobiem
  • Rafi Classic z Wołowiną
  • Rafi_Classic z Kaczką i Zielonym Groszkiem
  • Rafi Classic z Dziczyzną i Marchewką
  • Rafi_Classic z Królikiem i Brokułami

Jako reprezentant linii Rafi_Classic wybrana została karma Rafi_Classic z Drobiem.

Rafi Classic z Drobiem

Rafi Classic z Drobiem – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
45.00%
Białko
fat
25.00%
Tłuszcz
carbs
20.00%
Węglowodany

Skład

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 45% (w tym 4% drobiu), produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne

DODATKI (na 1 kg karmy): Witamina D3 (cholekalcyferol) – 240 IU, Cynk (tlenek cynku) – 13mg

Szacowane wartości odżywcze

Białko Tłuszcz Węglowodany Włókno
Gwarantowane 9% 5% 0.3%
W suchej masie 45% 25% 20% 1.5%
Stosunek kalorii 35.80% 48.30% 15.91%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje jedynie, że 4% tego surowca stanowi drób. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 96%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są produkty pochodzenia roślinnego. Producent nie podaje, co wchodzi w ich skład, więc może to być wszystko, co pochodzi z roślin – od owoców i warzyw przez białka roślinne, zawyżające poziom protein w karmie, po siano. Ponieważ surowiec nie został sprecyzowany, nie wiemy, jakie wartości odżywcze posiada.

Na trzeciej pozycji są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Rafi Classic – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Rafi_Classic z Drobiem linia Rafi_Classic wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 45%, tłuszczu – 25%, a węglowodanów – 20%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka oraz przeciętną zawartość tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 56%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, linia mokrych karm Rafi Classic, reprezentowana przez karmę Rafi Classic z Drobiem, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.

Aktualne ceny karm Rafi Classic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *