Rocco Classic - karma dla psów
4 GwiazdkiKarma mokra

Rocco Classic – mokra karma dla psów (puszka)

Rocco jest marką karm dla psów produkowaną przez Matina GmbH w Niemczech. Reklamowana jest jako pełnowartościowy pokarm składający się wyłącznie z mięsa i podrobów, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów.

Rocco oferuje aktualnie 6 linii mokrych karm dla zwierząt: Rocco_Classic, Rocco_Junior, Rocco_Senior, Rocco_Menu, Rocco_Sensitive oraz Rocco_Real Hearts. Linia Rocco Classic, na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 9 mokrych karm dla psów:

  • Rocco Classic Rind Pur
  • Rocco Classic Rind mit Huhn
  • Rocco Classic Rind mit Lamm
  • Rocco Classic Rind mit Wild
  • Rocco_Classic Rind mit Rentier
  • Rocco_Classic Rind mit Geflügelherzen
  • Rocco_Classic Rind mit Kalbsherzen
  • Rocco_Classic Rind mit Grünem Pansen
  • Rocco_Classic Rind mit Seelachs

Jako reprezentant linii Rocco_Classic wybrana została karma Rocco_Classic Rind mit Huhn.

Rocco Classic Rind mit Huhn

Rocco Classic Rind mit Huhn – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
47.20%
Białko
fat
25.20%
Tłuszcz
carbs
18.80%
Węglowodany

Skład

Mięso i zwierzęce produkty uboczne (40% wołowiny, 30% kurczaka), składniki mineralne, oleje i tłuszcze (0,2% oleju lnianego)

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A 3.000 j.m., witamina D3 200 j.m., witamina E 30 mg, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 15 mg, mangan jako siarczan manganu(II), monohydrat 3 mg, jod jako jodan wapnia, bezwodny 0,75 mg, selen jako selenin sodu 0,03 mg, biotyna 300 mcg

Szacowane wartości odżywcze

Białko Tłuszcz Węglowodany Włókno
Gwarantowane 11.8% 6.3% 2.2%
W suchej masie 47.20% 25.20% 18.80% 8.80%
Stosunek kalorii 37.11% 48.11% 14.78%
Pierwszym składnikiem są mięso i zwierzęce produkty uboczne, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 40% wołowiny i 30% kurczaka. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 30%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego

Na trzeciej pozycji są oleje i tłuszcze – źródło energii i kwasów tłuszczowych. Po raz kolejny surowiec nie został sprecyzowany. Nie wiemy, z jakich gatunków roślin i zwierząt został pozyskany, co uniemożliwia nam ocenę jego wartości odżywczych.

Rocco Classic – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Rocco_Classic Rind mit Huhn linia Rocco_Classic wygląda na mokrą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 47%, tłuszczu – 25%, a węglowodanów – 19%, co daje ponadprzeciętną zawartość białka oraz przeciętną zawartość tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 53%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są mięso i zwierzęce produkty uboczne, z czego większość stanowią wołowina i kurczak. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych o dość dużej zawartości mięsa.

Podsumowując, linia mokrych karm Rocco Classic, reprezentowana przez karmę Rocco Classic Rind mit Huhn, otrzymuje 4 gwiazdki. Polecamy.

Aktualne ceny karm Rocco Classic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *