Teo - karma dla psów
2 GwiazdkiKarma mokra

Teo – mokra karma dla psów (puszka)

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Teo jest marką karm dla psów i kotów produkowaną przez PUPIL FOODS Sp. z o.o. w Polsce. Reklamowana jest jako kompletny, zbilansowany pokarm o dużej smakowitości, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów.

W ofercie marki Teo_znajdują się zarówno karmy suche, jak i mokre sprzedawane w postaci puszek, tacek, saszetek i kiełbas. Linia mokrych karm Teo (puszka), na której skupimy się w tej recenzji, obejmuje 3 karmy dla psów:

  • Teo bogata w Drób – Junior
  • Teo bogata w Drób
  • Teo bogata w Wołowinę

Jako reprezentant marki Teo_wybrana została karma Teo bogata w Drób.

Teo bogata w Drób

Teo bogata w Drób – mokra karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
36.84%
Białko
fat
23.68%
Tłuszcz
carbs
23.68%
Węglowodany

Skład

42% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (14% drób), roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne

DODATKI (na 1 kg karmy): Witamina A: 1 200 j.m., witamina D3: 200 j.m., witamina E: 26 mg, siarczan cynku jednowodny: 52 mg, siarczan manganu jednowodny: 3,5 mg, siarczan miedzi pięciowodny: 3 mg

Szacowane wartości odżywcze

Białko Tłuszcz Węglowodany Włókno
Gwarantowane 7% 4.5% 0.4%
W suchej masie 36.84% 23.68% 23.68% 2.11%
Stosunek kalorii 31.21% 48.73% 20.06%
Pierwszym składnikiem są mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczające białko, tłuszcze i minerały. Producent informuje, że surowiec ten zawiera 14% drobiu. Nie wiemy natomiast, co wchodzi w skład pozostałych 86%. Oprócz mięsa i narządów wewnętrznych mogą to być różne odpadki z rzeźni, m.in.: skóry, rogi, kopyta, sierść, pióra, krew itp. Charakteryzują się one zwykle gorszą przyswajalnością niż mięso i są stosowane w tańszych karmach.

Drugim składnikiem są roślinne ekstrakty białkowe – skoncentrowane źródło białka roślinnego, charakteryzującego się niższą wartością biologiczną niż białko zwierzęce. Mogą znacznie zawyżać zawartość białka w karmie, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania ilości zawartego w niej mięsa..

Na trzeciej pozycji są substancje mineralne, które nie zostały poddane chelatacji (przyłączeniu do komponenty organicznej, np. aminokwasów), która zwiększyłaby ich przyswajalność z przewodu pokarmowego.

Teo – mokra karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Teo_bogata w Drób marka Teo_wygląda na mokrą karmę dla psów o składzie poniżej przeciętnej.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 37%, tłuszczu – 24%, a węglowodanów – 24%, co daje przeciętną zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 64%.

Głównym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego są bliżej nieokreślone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a większość użytych składników nie została sprecyzowana. W związku z tym, karma wygląda na mieszankę surowców zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem niewielkiej ilości mięsa.

Podsumowując, marka mokrych karm Teo, reprezentowana przez karmę Teo bogata w Drób, otrzymuje 2 gwiazdki. Nie polecamy.