Wolf's Mountain - karma dla psów
4 GwiazdkiKarma sucha

Wolf’s Mountain – sucha karma dla psów

pełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapełna gwiazdkapusta gwiazdka
Wolf’s Mountain jest marką karm dla psów produkowaną w Unii Europejskiej. Reklamowana jest jako pokarm o dużej zawartości mięsa, wytwarzany z wysokiej jakości surowców pochodzenia europejskiego, bez dodatku zbóż, glutenu i składników toksycznych lub modyfikowanych genetycznie.

Aktualnie w ofercie marki Wolf’s Mountain znajdują się 4 suche karmy dla psów:

  • Wolf’s Mountain Junior Valley
  • Wolf’s Mountain Island Farm
  • Wolf’s Mountain Wild Forest
  • Wolf’s Mountain Alaska River

Jako reprezentant marki Wolf’s Mountain wybrana została karma Wolf’s Mountain Island Farm.

Wolf's Mountain - Island Farm

Wolf’s Mountain Island Farm – sucha karma dla psów

Szacowana zawartość składników odżywczych w suchej masie

protein
28.89%
Białko
fat
14.44%
Tłuszcz
carbs
48.33%
Węglowodany

Skład

30% świeżego mięsa drobiowego, 29% świeżego mięsa i świeżej wątroby z dziczyzny, 18% odwodnionego mięsa kaczki, indyka i drobiu, płatki ziemniaczane, groch, tłuszcz drobiowy, suszona pulpa buraczana, drożdże piwne, mieszanka owoców, warzyw i ziół (wytłoki z jabłek, lucerna, pokrzywa, mniszek lekarski, ostropest plamisty, babka lancetowata, pietruszka ogrodowa, wyciąg z ananasa, czarna porzeczka, owoce goi, korzeń cykorii, ekstrakt z Yucca Schidigera), proszek jajeczny z jaj kurzych, olej z łososia, diwodorofosforan sodu, glukozamina, siarczan chondroityny, kompleks naturalnych przeciwutleniaczy, naturalny konserwant (ekstrakt z rozmarynu)

DODATKI (na 1 kg karmy): witamina A: 18.100 jm, witamina D3: 1.360 jm, witamina E (RRR alfa-toko-ferol): 240 mg, amid kwasu nikotynowego: 76 mg, witamina B1: 6,8 mg, witamina B2: 13 mg, witamina B6: 9 mg, witamina B12: 156 ug, witamina C: 162 mg, pantotenian wapnia: 27 mg, kwas foliowy: 1,2 mg, biotyna: 0,5 mg, chlorek choliny: 2130 mg, l-karnityna: 140 mg, żelazo: 190 mg, miedź: 22 mg, mangan: 41 mg, cynk: 187 mg, selen: 0,37 mg, jod: 3,5 mg

Szacowane wartości odżywcze

Białko Tłuszcz Węglowodany Włókno
Gwarantowane 26% 13% 3.5%
W suchej masie 28.89% 14.44% 48.33% 3.89%
Stosunek kalorii 25.72% 31.24% 43.04%
Pierwszym składnikiem jest świeże mięso drobiowe – dobre źródło białka, tłuszczy i minerałów. Należy jednak pamiętać, że surowe mięso drobiowe w około 65% składa się z wody. W procesie produkcji ta woda zostaje usunięta, czemu towarzyszy znaczny spadek masy surowca. Tak więc po uwzględnieniu obróbki, składnik ten zajmowałby prawdopodobnie dalszą pozycję na liście.

Drugą pozycję na liście zajmują świeże mięso i świeża wątroba z dziczyzny.

Mięso z dziczyzny to kolejne źródło białka, tłuszczy i minerałów.

Wątroba z dziczyzny bogata jest w białko, żelazo i witaminę A.

Tak jak w przypadku poprzedniego surowca, oba te składniki zawierają sporo wody, która w trakcie produkcji zostaje usunięta, czemu towarzyszy spadek ich masy.

Trzecim surowcem jest odwodnione mięso kaczki, indyka i drobiu – skoncentrowane źródło białka zwierzęcego otrzymane w wyniku wysuszenia mięsa kaczki, indyka i drobiu. Zawiera ok. 2-3 razy więcej białka niż mięso surowe.

Czwartym składnikiem są płatki ziemniaczane – po ugotowaniu stanowią bogate źródło skrobi oraz włókna. Są one często stosowane jako składnik karm bezzbożowych.

Na piątym miejscu jest groch, stanowiący źródło węglowodanów, włókna, potasu i witamin A, K, B6 oraz kwasu foliowego. Zawiera również dość dużo białka, co należy uwzględnić podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Szósty jest tłuszcz drobiowy, otrzymywany z drobiu w wyniku jego przetworzenia (tzw. renderingu). Jest to dobre źródło energii oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych takich jak kw. linolowy czy inne kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Następna jest pulpa buraczana – bogaty w włókno pokarmowe produkt uboczny pozostały po ekstrakcji cukru z braków cukrowych.

Drożdże piwne są produktem ubocznym pozostałym po warzeniu piwa. Stanowią źródło witamin z grupy B, choliny i minerałów. Zawierają również ok 45% białka, co należy wziąć pod uwagę podczas szacowania zawartości mięsa w karmie.

Dalej na liście znajdują się różne owoce i zioła dostarczające węglowodany, witaminy, minerały oraz błonnik.

Wytłoki z jabłek to bogaty w włókno produkt uboczny pozostały z jabłek po produkcji soków.

Lucerna to roślina z rodziny bobowatych, bogata w wapń, witaminy, błonnik oraz karoten. Zawiera dość dużo białka (14%-22%), ale nie jest zalecana jako jego główne źródło w pokarmie. Lucerna zawiera również saponiny, które mają działanie antyodżywcze oraz fitoestrogeny, które w większych dawkach mogą wpływać na równowagę hormonalną zwierzęcia.

Korzeń cykorii bogaty jest w inulinę – włókno rozpuszczalne i naturalny prebiotyk, wspomagający rozwój „dobrych bakterii” w przewodzie pokarmowym. Ta korzystna flora bakteryjna pomaga zwiększyć strawność składników pokarmowych oraz hamuje rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych w przewodzie pokarmowym.

Jaja, zawierając wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, są idealnym źródłem białka. Są również bogate w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy D, E oraz cholinę.

Olej z łososia jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, m.in. EPA oraz DHA, pomagającym zrównoważyć stosunek kwasów omega-6 do omega-3 w diecie.

Glukozamina wzmacnia stawy, hamuje degenerację oraz wspomaga odbudowę zdrowej chrząstki stawowej, stymuluje syntezę kolagenu.

Chondroityna poprawia sprawność i wytrzymałość stawów, a w połączeniu z glukozaminą zwiększa odporność stawów i kości na mikro-uszkodzenia, jak również działa przeciwbólowo.

Wolf’s Mountain – sucha karma dla psów

Podsumowanie

Reprezentowana przez karmę Wolf’s Mountain Island Farm marka Wolf’s Mountain wygląda na suchą karmę dla psów o przeciętnym składzie.

Szacowana zawartość białka w suchej masie wynosi 29%, tłuszczu – 14%, a węglowodanów – 48%, co daje przeciętną zawartość białka i węglowodanów oraz niższą od przeciętnej zawartość łuszczu.

Stosunek tłuszczu do białka wynosi ok. 50%.

Karma nie zawiera zbóż.

Pierwsze trzy miejsca na liście surowców zajmują mięso i podroby z różnych gatunków drobiu i dziczyzny, stanowiące główne źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Pomimo grochu jako piątego składnika, wygląda na to, że zawartość mięsa w ocenianej karmie jest dość duża.

Podsumowując, marka suchych karm Wolf’s Mountain, reprezentowana przez karmę Wolf’s Mountain Island Farm, otrzymuje 4 gwiazdki. Polecamy!